Etkinlik Ara
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mevsimlerle İlgili Hikaye

Sevinç Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa :)

Mevsimlerle İlgili Hikaye

Sponsorlu Bağlantılar

Dört Mevsim Masalı
    Bir zamanlar Toprak Ana, evinde yalnız yaşıyormuş. Yalnız yaşamak zormuş, bu yüzden canı çok sıkılıyormuş. Bir gün kalkmış, gök kralına misafirliğe gitmiş. Sarayın kapısına varınca, gürültüler, patırtılar duymuş. Kapıdaki nöbetçiye, “bunların ne olduğunu” sormuş.
    Nöbetçi:
    - Ne olacak, demiş. Mevsim kardeşlerin gürültüsü. İkisi kız, ikisi oğlan dört yaramaz çocuk var. Kavga edip duruyorlar.
    Toprak Ana :
    - Onları bana gönderin, demiş. Ben yalnızım, biraz da benimle otursunlar.
    Nöbetçi Toprak Ananın isteğini krala söylemiş. Kral da “Peki” demiş. Toprak Ana bunun üzerine evine dönmüş, mevsim kardeşleri beklemeye başlamış. Önce en küçük kardeş gelmiş. Pembe, beyaz saçlı, güzel bir çocukmuş. Toprak Anaya :
    - Benim adım İlkbahar, demiş. Size ufak bir armağan getirdim.
    İlkbahar, çantasını açmış, çantasından tomurcuklanmış dallar, renk renk çiçek demetleri, cıvıl cıvıl ötüşen kuşlar çıkarmış.
    Çok geçmeden ikinci kardeş gelmiş. Tombul, kırmızı yanaklı bir kızmış. Adı da Yaz’mış. Kardeşine :
    - Haydi çekil bakalım, bak, ben geldim, demiş. Sonra o da çantasından çilek, kiraz, şeftali, erik gibi meyveler çıkarmış, bunları Toprak Anaya sunmuş.
    Derken üçüncü kardeş gelmiş. Sarı sapsarı bir çocukmuş. Toprak Ana’ya :
    - Ben sonbaharım demiş. Yalnızlığı, sessizliği çok severim, demiş.
    Sonra da kuşları kovmuş, her yeri sarıya boyamış. Ortalığa bir sessizlik çökmüş. Tam bu sırada dördüncü kardeş gelmiş. Çiçekleri, meyveleri dağıtmış, cebinden beyaz bir su çıkarmış, bu suyla her yeri beyaza boyamış. Bir yandan da :
    - Benim adım kış, benim adım kış diye bağırıyormuş.
    Dört kardeş de Toprak Ananın evinden gitmek istememiş. Kavgaya tutuşmuşlar. Ortalık alt üst olmuş. Toprak Ana kızmış :
    - Beni dinleyin, demiş. Ya sırayla gelin, evimde üçer ay misafir kalın, ya da çekilip gidin. Hepinizi birlikte istemiyorum.
    - Bunun üzerine mevsim kardeşler düşünmüşler. Aralarında anlaşıp Toprak Anaya, “peki” demişler. İşte o günden beri sırayla geliyor, Toprak Anada üçer ay misafir kalıyorlar.
    Umut Işığının Altında Yeni Bir Yola Koyulduk!.. İşte Elde Edeceğimiz Bu Başarıya YENİDEN KÜLLERİNDEN DOĞDUK Diyeceğiz!..

Benim Amacım Konu Açıp Resimli Paylaşım Yaparak Reklam Yapmak Değil
    ------>GERÇEKTEN GÖNÜLDEN VE ORJİNAL HALLERİYLE PAYLAŞMAK<--------

Sponsorlu Bağlantılar

Çok teşekkürler
    ETKİNLİKLERİM SADECE http://www.anasinifim.net/ SİTESİ İÇİNDİR.
    İZNİM OLMADAN BAŞKA SİTELERDE YAYINLANMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ
    GÖKÇE ÖKTEM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)